Taimeteed puhtast Hiiumaa loodusest

Taimetarkus on ürgne tarkus, mida põlvest põlve edasi antakse. Tänases kiires maailmas saab seda tarkust raha eest supermarketi riiulilt. Meie usume, et enda korjatud ja valitud taimeteel on imeline vägi, mida poest osta ei saa ja just sellepärast oled oodatud oma käega endale talveks väetaimi korjama.
Nuudil kasvab rohkem kui 100 erinevat õistaimeliiki ning paljudel neist on vägi sees.

Taimeteede degusteerimine (märtsikuus 2022)

Sel korral keetsime kevadise külma peletamiseks teed mullu suvel varutud taimede ürtidest: pihlakamarjadest, kibuvitsamarjadest, mustikavartest, vaarikavartest, raudrohuõitest, nurmenukuõitest, saialilleõitest, angervaksaõitest ja põdrakanepi lehtedest.
Taimeteede hindamisel vaatasime nii värvi, lõhna kui maitset. Et värv paremini esile tuleks valasime tee õhukesest hiina portselanist teeserviisi, mis nn paberportselani tehnika tõttu läbi kumab ja tee värvi eriti hästi esile toob.
Meie üheks lemmikuks osutus mustikvarretee, mille tugev mustikamaitse suve meenutas ja mustikametsa järele igatsema pani. Lisaks ilus mustikatooni punakas värv ja loomulikult mustikate värske lõhn, mis tee tassi valamisel kõigi meeled vallutas. Sama tore oli ka vaarikavarretee, mis värvi poolest mustikatele konkurentsi pakkus. Kui nüüd aus olla, siis kõige tugevam maitse oli kibuvitsamarjateel. Selle hapuka maitse ja tugeva punase värvusega tee tundsid kõik ära nagu ka pihlakamarjatee, mis küll tunduvalt heledamat värvi omas.
Kollastest teedest oli tuttav nurmenukutee, mis veidi mõrkja maitse ja rohekaskollase värviga meeli ergutas, saialilleõietee oli lahjem ja mitte nii selgelt äratuntav kuigi saialill ise on kõigile tuttav. Raudrohuõitel on nii aasal kui teetassis nii spetsiifiline lõhn ning maitse, et selle äratundmisega ei eksinud keegi. Kõige lõpuks angervaksaõietee, mille peadpööritav lõhn kõigil pea segi ajas ja vaieldamatuks lemmikuks osutus.
Üks üllataja oli aga põdrakanepilehe tee, mida ka Ivan chai nime all tuntakse. Selle droogi valmistamisel kasutatakse samuti nagu rohelise tee valmistamisel fermenteerimist. Põdrakanepit peetakse 99 haiguse ravijaks ja looduslikuks viagraks.

Taimeteed portselantassides
Taimeteed portselantassides
Taimeteede degusteerimine
Taimeteede degusteerimine